NOVINKY
NEJPRODÁVANĚJŠÍ
Jste po celém dni unavení ? Máte všeho dost ? Máme pro Vás řešení - vyzdobte si koupelnu svíčkami, pusťte si uklidňující hudbu, napusťte plnou vanu, přisypte jednu z našich koupelí a pak ? Pak už jen odpočívejte...
PŘIPRAVTE SI LÁZEŇ
Vlastníte-li vanu, můžete se počítat mezi ty šťastné. Teplá voňavá koupel vás nejenom příjemně zahřeje, ale pomůže vám zbavit se stresu, nervozity a napětí.
Nemusíte jet hned do lázní nebo k moři. Příjemnou lázeňskou atmosféru si můžete vytvořit i doma. Zkuste se alespoň na pár hodin „zastavit“, odsuňte problémové situace na později, zpomalte chůzi, užívejte si pohodu. Pro stresovanou a uštvanou mysl jsou pomalé a rozvláčné pohyby velkým relaxem. Pak už jen stačí najít si čas pro sebe, provonět koupelnu bylinkami, pěsticími oleji a solemi s minerály a ponořit se do vany.
Koupelna nebo místnost, kde si budete odpočinek dopřávat, by měla být vyhřátá ideálně na 24 stupňů. Zhasněte světla a okolo vany rozsviťte svíčky.
Plamínky s teplým světlem navodí klidnou atmosféru pro uvolnění duše.
Koupele jsou jednou z nejpříjemnějších cest, jak využít blahodárný účinek bylinek pro organismus. Nejlépe působí v esenciálních olejích, jejichž silice prostoupí přes pokožku. Vdechováním par se pak dostávají do těla přes sliznice. Jak připravit bylinkovou koupel? Čistou vanu napusťte vodou o teplotě 32 až 38 stupňů. Voda by tedy měla být stejně teplá, jako je vaše pokožka, jedině tak bude příjemná, uvolňující a nezatíží organismus. Ženy totiž mají tendenci napouštět si horkou vodu, protože chlad cítí až o 10 stupňů více než muži!
Esenciální oleje s bylinnými výtažky vybírejte podle nálady nebo zdravotního stavu. Koupelové esence nasypte do vody, promíchejte a pak je už využijete k inhalaci. Po vaší kůži se rozprostřou na závěr, až budete vystupovat z vany, a mohou tak ještě dlouho působit. Po koupeli se neutírejte, jen se zabalte do nahřáté osušky.
Bylinky vybírejte podle aktuální potřeby. Pokud se potřebujete zklidnit, svou funkci výborně splní levandulová lázeň. Je vyhledávaná pro svoje harmonizující účinky při neklidu a vnitřním napětí či před spaním. Naopak povzbuzující účinky má rozmarýnová koupel. Zlepšuje prokrvení organismu, a tím napomáhá i jeho prohřátí. Ocení ji ti, kdo mají problémy s krevním oběhem, chladnými končetinami, nízkým tlakem a cítí se unavení.
Mateřídouška, citrusy a ylang-ylang tonizují a zlepšují náladu. Výtažky z měsíčku nebo heřmánku pohladí vaši pleť i mysl. Skvělý tip do zimního počasí, kdy se o vás pokouší nachlazení a rýma, jsou koupele s esencemi jehličí, eukalyptu a tymiánu nebo mateřídoušky. Inhalace protáhnou dutiny a tymián, který má antibakteriální účinky, vás může zbavit dokonce bolesti v krku.
Při domácí koupeli můžete přidat do vody také minerální soli z jižního moře obohacené o bylinné esence. Pokud jste zkřehlí a vyčerpaní, mořská sůl vám díky minerálům pomůže s regenerací a vyhlazením pokožky. Léčivé látky zůstanou po koupeli na kůži jako jemný film, který ještě dlouho poté uzdravuje a má i omlazující účinky.
Prospívá také pokožce suché a citlivé na podráždění nebo lidem trpícím ekzémy.
Po koupeli by bylo ideální odebrat se do postele a zakončit den dlouhým nerušeným spánkem. Pokud se vám ale už tuto třešničku na dortu nepodaří zařídit, nevadí. Vaše tělo i tak využije všechno, co jste pro něj během domácí lázeňské procedury udělali. A vám se tak aspoň na chvíli vrátí klid do duše a posílí se imunita.